Без категорії

Дублення шкіри, про процес дубіленія

Дублення шкіри – це хімічний процес, який дозволяє перетворити шкуру різних тварин на вироблену шкіру.

Розкішні дублянки, вишукані аксесуари і стильні сумки – ми бачимо тільки ідеальний результат і дуже рідко замислюємося про те, яким же чином створене те або інший виріб? Уся продукція з натурального матеріалу потребує спеціальної і особливої обробки – дублення шкіри.

Сам процес представляє з себе просочення матеріалу за допомогою особливих дубильних речовин, а також не вважається занадто складним. Проте, скільки часу необхідно для просочення виробу, визначає безліч чинників : розчин і його консистенція, температура дубильної речовини, а також багато що інше.

У цій статті ми розповімо, які методи дублення шкіри існують, а також чи можна здійснити цей процес в домашніх умовах і яким чином.

 

Способи дублення шкіри

Способи дублення шкіри Переходимо до найцікавішого – якими ж методами можна отримати ідеальний натуральний матеріал? Давайте розглянемо основні і найпопулярніші варіанти:

Натуральне дублення шкіри. Цікаві факти, а також нюанси цього процесу:

  • За допомогою такого методу дублення виходить найпопулярніший вид натурального матеріалу – шкіра рослинного дублення. Така продукція має наступні характеристики: довговічність, міцність і екологічність. Окрім цього, матеріал дуже добре “дихає”, тому його часто використовують для створення якісного взуття.
  • Цей спосіб дублення здійснюється з допомогою таніну. Ця натуральна дубильна речовина, яка знаходиться в коренях дерев, плодах і листі. Воно захищає рослину від хвороб і комах, а шкірі надає міцність, характерний колір, а також еластичність.
  • Цікаво, що історія натурального дублення відходить далеко в минуле. Такий спосіб використовувався ще в Стародавньому Єгипті і Греції, а також довгий час залишався єдиним відомим методом. Дуже важливо розуміти, що матеріал рослинного дублення – це справжня шкіра з душею і сенсом. Вона абсолютно гипоаллергенна. Виробництво такої шкіри супроводжується меншим навантаженням на екологію.

Хімічне дублення шкіри – це хромові з’єднання, які не шкодять здоров’ю людини. Такий метод дозволяє отримати дуже щільну і надійну шкіру. Давайте розглянемо цей спосіб детальніше:

  • Шкіра хромового дублення є результатом хімічного дублення. Такий матеріал м’якший і еластичніший, чим, наприклад, шкіра рослинного дублення. Вона має високий рівень стійкості до дії високих температур.
  • Тривалість процесу дублення прирівнюється до 6-12 годин. За цей час спеціальні речовини рівномірно розподіляються, а надлишок солі усувається за допомогою промивання водою. Зверніть увагу, що такий метод дублення вважається легшим і швидшим порівняно з натуральним. Вже готовий матеріал рівномірно забарвлюється цілком у великих барабанах.

 

Дублення шкіри в домашніх умовах

На сьогодні існує немало способів здійснення цього процесу в домашніх умовах. Ми вирішили виділити один з найдоступніших і простіших варіантів – хромово-алюмінієве дублення за допомогою хромово-калієвих і алюмінієвих квасців. Зверніть увагу, що ми розглядаємо дублення шкури кози. Слід враховувати, що розчин створюється з розрахунком на один літр води.

  • Кальцинована сода – ½ г;
  • Алюмінієвий галун – 1,5 г;
  • Хромовий галун – 4 г;
  • Гіпосульфіт – 10 г;
  • Кухарська соль – 50 г.

Перший етап – розчинення у воді солі і гіпосульфіту. Періодично помішуючи, шкіра в цьому розчині повинна знаходитися 45 хвилин. Потім необхідно влити одну частину хромових квасців, а вже за годину – другу. За годину слід додати алюмінієвий галун. В результаті процесу, шкури повинні вийти із зеленуватим відтінком.

Дуже важливо не перетримати шкуру в спеціальному розчині. Як визначити, що натуральний матеріал вже готовий? Шкіра повинна повністю просочитися розчином. Зріз шкіри дозволить визначити вам цей момент. Зріз має бути просякнутий дубителем жовтого кольору.

Схожі записи

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!